Talán említettem már, hogy a fénylő szaniterek a gyengéim.
Ha takarítani nincs is időm, egy gyors mosdó- vagy WC tisztítás mindig belefér a fürdőszobai tartózkodásomba :). Ha tehát foltok képződnek valamelyik fent említett berendezésen, az nekem kész kínszenvedés, és igyekszem minél hamarabb orvosolni.
Elmeséljem az én WC-kagyló tisztítási történetemet?
Nem használok budi-rudit (azt a WC-be helyezhető tisztítórudacskát), sem zselét, sem egyéb spéci tisztítószert, nem eregetek folyamatosan erős vegyszereket a kagylóba megelőzés céljából. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem tartom tisztán a területet.
Ecetes-szódabikarbónás keverékkel szoktam tisztítani, vagy környezetbarát WC-kacsát használok.
Egyik nap észrevettem, hogy a víz alatt nem tisztul rendesen a lefolyó, hiába dörzsölöm a kefével, és mosom ecetes-szódabikarbónás kencével.
Ahogy telt az idő, egyre barnásabb, egyre nagyobb és egyre gusztustalanabb lett az eredetileg feltűnt apró folt, és nem úgy tűnt, hogy a folyamat meg akar valaha is állni. Hiába vetettem be még (elveimmel ellentétesen) a Domestost is, mégsem akaródzott sem eltűnni, sem pedig kifehéredni.
A teljes kétségbeesés határán elgondolkodtam, hogy vajon mi lehet a lerakódás anyaga, és megvilágosodtam.
Hirtelen ötlettől vezérelve beleszórtam három evőkanálnyi citromsav port a vízbe, és magára hagytam. Fél óra múlva a WC-kefével alaposan megdörzsöltem, és láss csodát: a barnás réteg nyomtalanul eltűnt!
Hogy miért? Vízkőlerakódás lehetett, amire a citromsav a lehető legjobb megoldás. Az ecet úgy látszik, nem volt elég tömény az eltüntetéséhez.
Tanulság: mielőtt ágyúval kezdesz verébre lőni, próbáld ki az egyszerűbb, természetes megoldásokat, azok lehetnek legalább ugyanolyan hatásosak!
0 hozzászólás