Kacérkodsz a hennás hajfestéssel? Bizonytalan vagy, hogy neked sikerülne-e? Hidd el, egyáltalán nem bonyolult!
Amióta hennázom a hajamat, rengeteg kérdést válaszoltam már meg. A válaszokat elhoztam neked is, hogy segítsek a döntésben.
Ha marad még kérdésed, írd meg bátran!
Szőkére szeretném festeni a hajamat természetes hajfestékkel. Az alaphajszínem sötét. Lehetséges ez?
Nem, sajnos nem lehetséges. A természetes növényi hajfestékek a haj alap árnyalatát nem világosítják ki, tehát barnából használatukkal nem válik szőke. A végeredmény színét is befolyásolja az alaphajszín, minél sötétebb az alapszín, annál kevésbé látszik a vörösség, inkább csak napfényben.
Ha tehát szőkét szeretnél, akkor természetes módon kizárólag akkor tudod elérni, ha az alaphajszíned ősz, vagy nagyon világos. Ez esetben használj cassia port.
Ősz hajszálakat is befog-e a henna és a többi természetes növényi festék?
Igen, befogják, tökéletesen.
Némi színeltérés azonban lehetséges az ősz és a nem ősz hajszálak színében a festés után. Jellemzően az ősz hajszálak kicsit élénkebb vöröses színűek maradnak. Minél többször festik a hajat ezekkel a festékekkel, annál inkább eltűnik a különbség.
Lehet-e dauerolt hajat is hennázni?
Lehet, de ugyanúgy, mint a szintetikus festékek alkalmazásánál, itt is érdemes 2-3 hét szünetet tartani a két eljárás között, mivel a dauerolás szintén vegyi anyagokkal történő hajkezelés.
Bekevertem a henna pasztát, és zöldes-barnás árnyalatú pépet kaptam. Normális ez?
Igen, tökéletesen. A massza nem vörös, csak az eredménye.
Testfestésre használhatom-e a 100%-os tisztaságú hennát? Milyen színű lesz a bőrön?
Igen, természetesen. A tiszta henna a bőrön barnás rajzolatot eredményez. A fekete rajzot az ún. fekete henna adja, amelynek pasztájában sok esetben találhatóak olyan vegyi anyagok, melyek allergiás tüneteket okozhat. (Ezt egyáltalán nem javaslom, hogy kipróbáld!)
Lekopik-e a henna a hajról?
Nem kopik le, hanem lenő. A hajmosások során az első néhány alkalommal ereszi kicsit a színét, de a hajról nem kopik le a szín, igaz, halványodik kicsit. A hennás hajszínezés tehát tartós. Minél többször fested hennával a hajad, annál jobban elmélyül a szín, így előfordulhat, hogy 1-2 árnyalatnyit sötétedik is, ahogyan újabb és újabb henna-rétegek kerülnek a hajra.
Ha azt szeretnéd, hogy a hajad élénkebb színű maradjon hosszas hennázással is, akkor keverd a hennát cassiával, 50%-50% arányban.
Pontosan hogyan kell alkalmazni a hennát?
Ebben a bejegyzésben részletes leírást találsz.
Nagyon élénknek találom a vöröset, mit tegyek?
Először is: a haj a végleges színét körülbelül három nap múlva nyeri el, tehát ne pánikolj, ha esetleg élénknek találod a színt, sötétedhet még egy kicsit. Ha úgy érzed, ez mégsem a te színed, fesd újra: henna és indigó keverékéből vöröses fényű barnát kaphatsz.
Barnára szeretném festeni a hajamat, hogyan tehetem?
Kétféle módon festhetsz barnát a mi termékeinkkel:
1. Henna és indigó kombinációjával
2. Természetes barna hajfestékünkkel – ehhez szükség esetén sötétebb eredmény érdekében minden további nélkül lehet indigót hozzáadni.
(Egyébként valamennyi növényi festékünk keverhető egymással.)
Feketére szeretném festeni a hajamat, hogyan tehetem meg?
- Két lépésben fesd, először hennával, majd indigóval. Részletes leírás itt.
- Ha nincs kedved ennyi macerához, próbáld ki Fekete hajfestékünket!
Túl sok masszát kevertem be. Mit tehetek vele?
Ha tiszta hennáról van szó, akkor nyugodtan fagyaszd le a pasztát, és a következő hajfestésnél felhasználhatod. Ha a pasztában van indigó is, akkor sajnos nem tudsz vele mit kezdeni, mert az indigó az állás során elveszti a festőképességét, tehát bekeverve nem tárolható.
Nem szeretem a henna illatát. Van megoldás?
Keverhetsz 100%-os illóolajat a pasztához, így nem érződik a jellegzetes, spenótra emlékeztető “szag”. Érdemes biztonságos illóolajat használni, úgy mint levendula, eukaliptusz. Az illóolajból elegendő a pasztába néhány csepp.
Hajfesték-allergiám van. Biztonságos a henna alkalmazása?
Sok hajfesték-allergiás vásárlóm használja megelégedetten, panaszok nélkül a növényi hajfestékeket. Természetesen mint minden anyag esetén, előfordulhat allergiás reakció, de ez meglehetősen ritka. Ha bizonytalan vagy, az első használat előtt mindenképpen végezz bőrpróbát a bekevert pasztával az alkarod belső oldalán. Ha bármilyen kellemetlen érzést tapasztalsz, ne használd az adott terméket!
Kemoterápiás kezelés után alkalmazhatom-e a hennát?
Mindenképpen javaslom, hogy az alkalmazás előtt egyeztess kezelőorvosoddal, és kérd ki a véleményét.
Mivel semmilyen, esetlegesen allergiás reakciót okozó káros szintetikus anyagot nem tartalmaz, ezért a hennázás egyértelműen és fényévekkel biztonságosabb , mint a hagyományos hajfestékekkel történő hajfestés. Azonban mint minden anyagra, allergiás reakciók erre is előfordulhatnak. Az első használat előtt a bekevert masszával végezz bőrpróbát az alkarod belső oldalán.
Hagyományos hajfestékkel volt festve a hajam. Mennyit kell várni, mire hennázhatom?
Bármilyen, a haj állapotát befolyásoló kezelés és a növényi hajfestés között általában 3 hónap türelmi időt javasolnak. Ez nem szentírás, az oka az, hogy minden haj máshogyan viselkedik, előfordulhat, hogy a kémiai szerek és a növényi hajfestékek kölcsönhatása esetleg nem várt színhatást eredményez. Ez nem törvényszerű, hogy minden hajnál előfordul, de előfordulhat.A fentiek miatt érdemes kivárni a 3 hónapot.
Ha semmiképpen nem szeretnéd kivárni ezt az időt, akkor mindenképpen érdemes a fejen egy tincsen előzetesen próbafestést végezni, mielőtt a teljes hajkoronának nekiállna az ember, ez esetben tesztelni lehet, hogy nem okoz-e bármilyen nem várt következményt a két kezelés rövid időn belül.
Hol vásárolhatok tiszta, vegyi anyagoktól mentes, jó minőségű növényi hajfestékeket?
Jó szívvel ajánlom webáruházunkat! Természetes növényi hajfestékek a DEJA-VU világ webáruházban
0 hozzászólás